Ботаніка - наука про рослини Зоологія - наука про тварин Орнітологія -наука про птахівІхтіологія - наука про рибЕнтомологія - наука про комахАрахнологія - наука про павуківГерпетологія - наука про плазунівГельмінтологія - наука про паразитичних червівТеріологія - наука про ссавцівМалакологія - наука про молюсківМікологія - наука про гриби

Цікаві факти про комах

·     Комахи — одні з найперших живих істот, що живуть на Землі, більше 400 млн.
років. З тих пір вони пережили п’ять глобальних катастроф і виявилися більш живучими, ніж динозаври.
·     Комахи щорічно знищують 25 — 30% світового врожаю.
·     Вага комах, яких за рік з’їдають всі павуки на Землі, більше сукупної ваги всіх людей на планеті.
·     Комахи є їжею, багатою білком, вуглеводами, вітамінами і мінералами. У Таїланді вони вважаються делікатесом, там популярні смажені цвіркуни і саранча.
·     Тля розвивається в дорослу комаху з яйця за 6 днів і живе ще 4-5 днів.
·     Богомол — єдина комаха, яка може повертати голову.
·     На нашій планеті налічується приблизно 400 тисяч жуків. Найбільший з них — жук-титан. Його розміри можуть досягати 17 сантиметрів.
·     Приблизно одна третя всіх комах, що живуть на землі, — м’ясоїдні. Велика частина з них полюють, а не харчуються падаллю або ж відходами.
·     Бабка живе 24 години. Бабки найшвидші комахи. Швидкість їхнього руху досягає 57 км / год. В оці бабки більше 20 тис. малюсіньких лінз, що утворюють, як шматочки мозаїки, багатогранну (фасеточну) поверхню ока.
·     Метелики пробують смак їжі за допомогою задніх лапок. А колір їх крил створюється крихітними лусочками, які відбивають світло.
·     Найбільший нічний метелик у світі — Attacus Altas. При розмаху крил в 30 см його часто помилково приймають за птаха.
·     Жива істота з найбільшим мозком по відношенню до тіла — мураха. Мурахи ніколи не сплять. У світі майже стільки ж видів мурах (8800), скільки видів птахів (9000).
·        Щороку від укусів бджіл гине людей більше, ніж від укусів змій. Одна бджолина сім’я заготовляє за літо до 150 кг меду. У бджоли два шлунки — один для меду, інший для їжі. За все життя бджола виробляє 1/12 частину чайної ложки меду. Щодня бджоли нашої планети запилюють 3 трильйони квітів і виробляють 3000 тонн меду.


Тепер ви знаєте багато цікавих фактів про різних комах, а також можете додати свої цікаві факти.

Немає коментарів:

Дописати коментар