Ботаніка - наука про рослини Зоологія - наука про тварин Орнітологія -наука про птахівІхтіологія - наука про рибЕнтомологія - наука про комахАрахнологія - наука про павуківГерпетологія - наука про плазунівГельмінтологія - наука про паразитичних червівТеріологія - наука про ссавцівМалакологія - наука про молюсківМікологія - наука про гриби

вівторок, 6 грудня 2016 р.

Молюски.Цікаві факти про молюсків

Молюски (від лат. Molluscus — м'який) — тип безхребетних тварин. Тіло більшості молюсків вкрите раковиною, їх налічується більше 130 тис. видів. Вони є мешканцями морів, прісних водойм і суходолу.
Молюски є їжею для риб, птахів і ссавців; деякі вживаються в їжу людиною (устриці, мідії, кальмари, гребінці та ін.) 

Цікаві факти про молюсків
1. Найбільший молюск важив близько 340 кілограмів. Він був виловлений в Окінаві, Японія в 1956 році. 
2. Найстаріший спійманий людиною молюск, за оцінками вчених мав вік близько 405 років. 
3. Вік молюсків можна визначити за кількістю кілець на стулці раковини. Кожне кільце відрізняється від попереднього. Це залежить від особливостей харчування молюска в цей період, стану екології, температури і кількості кисню у воді. 
4. Основним видом їжі молюсків є планктон, який вони фільтрують з води.
5. Молюск — хижак рапан прибув в Чорне море в 1947 році на днищах торпедних катерів перевезених з Японського моря і до теперішнього часу з’їв майже всіх устриць, мідій і морських гребінців. Так сильно розплодитись рапани змогли тому, що внаслідок невисокої солоності води в морі відсутні її природні вороги — морські зірки.
6. Голожаберні молюски налічують близько 3000 видів, красиві але отруйні мешканці морів, характеризуються повною відсутністю панцира. Однак зовнішній вигляд оманливий. Голожаберні молюски дуже отруйні, від одного дотику до них може зійти шкіра з руки. Ще однією особливістю цих істот, є наявність статевих органів на хвості і на голові. Розміром ці молюски бувають від 6 міліметрів до 31 сантиметра. Харчуються голожаберні молюски водоростями, анемонами і навіть іншими молюсками. Своїм красивим забарвленням вони зобов'язані тому що вживають в їжу.

Немає коментарів:

Дописати коментар